Informace o mé osobě

Jak jsem uvedl v úvodu, vystudoval jsem Stavební fakultu ČVUT v Praze a v roce 1972 jsem nastoupil do firmy SILNICE, kde jsem 13 let pracoval  jako stavbyvedoucí na stavbách jihozápadních Čech. Od roku 1985 jsem nastoupil do vedoucí funkce téhož podniku. V roce 1992 podnik koupila firma STRABAG, kde jsem do odchodu do důchodu v září 2009 pracoval v manažerské funkci.

V důchodu dělám to, co mě baví. Jako autorizovaný inženýr jsem za okres Prachatice v krajském výboru ČKAIT České Budějovice. Od roku 1980 jsem aktivní myslivec a kromě práce ve výboru MS Zlatý potok Chroboly, jsem byl v únoru 2010 zvolen předsedou Okresního mysliveckého spolku ČMMJ Prachatice.

Také mám více času na pořízení a zpracování fotografií.

Amatérsky fotím celý život a tak jsem vstoupil v lednu 2010 do prachatického fotoklubu F 2,8.  Fotky zpracovávám na počítači a reportážní alba fotografií nahrávám na web https://stnavi.rajce.idnes.cz , nebo se snažím tvořit fotoknihy.

Koho bych rád oslovil ?

Samozřejmě své přátele, rozvětvenou rodinu a také všechny milovníky fotografie, a to  jak reportážní, tak žánrové, se snahou o kvalitní provedení. To se vždy nepovede, tak snesu kritické připomíky i rady těch, kteří jsou lepší nebo mi chtějí poradit.

Tak trochu historie mého fotografování

První své fotografie jsem udělal ještě na základní škole, někdy v 5. nebo 6. třídě na negativy 6x6 otcovo fotoaparátem Weltaflex. Z té doby mám i první fotoalbum s fotkami 6x6, tedy kopiemi negativů.  Jak šel čas, měl jsem celou řadu různých analogových fotoaparátů na klasický kinofilm jako např. Smenu, Zenit až po německý Altix nebo Samsung.

První digitál Olympus C - 770 Ultra Zoom používám občas stále a od roku 2008 fotím na digitální zrcadlovku Olympus E 520 a používám 4 objektivy. Klasický Olympus digital 14 - 42 mm, 40 - 150 mm,  Olympus ZUIKO digital 70 - 300 a také Olympus ZUIKO digital 35 mm MACRO.

Stále jsem neobjevil všechny výhody a nevýhody tohoto fotoaparátu a neustále se učím. Ke zpracování a vylepšení na počítači používám kromě Picassa také Zoner Photo Studio.